Ballina   Per ne   Prodhimi  
 
   
   
 
  Produkte   Galeria   Kontakti  
   
   

 

 
Anglisht Shqip  
 

 

 
  Historiku i verarisė

Kualiteti tė cilin e kemi prodhuar dhe menaxhimi me kėto resurse na ka shtyrė qė vitin e dytė ta risim kapacitetin dhe nė kėtė mėnyrė kemi arritur qė tė zgjėrojmė edhe zgjedhjen e produkteve nga dy, sa i kemi pasur vitin filestar, nė katėr vitin e dytė.

Poashtu vitin e dytė tė veprimtarisė (janar 2010) kemi vendosur qė tė kėrkojmė liqensimin nga Ministria e Bujqėsisė sė Kosovės dhe nė kėtė mėnyrė dėshirojmė qė tė arrijmė standarde sa mė tė mira tė prodhimit.

Qė nga themelimi i kėsaj verarie, synimi ynė ka qenė qė tė prodhojmė pije ekskluizivisht kulitative dhe mundėsisht kulminante, tė cilėn gjė edhe e kemi arritur ku si rezulltat kemi konsumatorė tė kėnaqur dhe plasman tė mjaftueshėm nė treg.

Konsumimi i vogėl i kėsaj pije nė Kosovė na frikėson nga pak pėr rritjen graduale tė kapaciteteve, por nė plane tona afariste, pasi qė nė Sėrbi dhe Shqipėri kemi disa partnerė afarist, synojmė qė tregun ta pėrqėndrojmė nė kėto dy vende.

 

Prodhimtaria


Rrushin e gatshėm para kontraktimit me farmerin, kualitetin e tijė e kontrollojmė nė vresht.

Varėsisht nga kualiteti i caktojmė parametrat dhe ēmimin po mė me rėndėsi ėshtė qė e caktojmė edhe periudhėn dhe mėnyrėn e vjeljes.

Me kėrkesėn tonė, kontraktimi i blerjes nga farmeri bėhet me kusht qė vjelja tė bėhet nė temperatura sa mė tė ulėta tė mundshmė dhe rushi tė ndahet i shėndoshi nga ai jo i shėndosh tė cilin edhe nuk e pranojmė.  Rrushi blehet vetėm nė arka plastike dhe kushtimisht sa mė i pastėr.

Para ndrydhjes bėhet edhe kontrollimi dhe seleksionimi me dorė por edhe behet matja e parametrave tė rrushit siq janė: sheqeri, pH dhe aciditeti.

Nė varėsi tė pH-sė para fermentimit i shtohet eshe njė sasi e dioksidit tė sulfurit, e cila formė varet nga sasia e acideve kėshtu qė nėse aciditeti eshtė i lartė shkohet me K2S2O5, ndėrsa nėse aciditeti ėshtė i ulėt shkohet me shtimin e acidit sulfuror 5%.

Esenca e kualitetit tonė qėndron nė pėrcaktimin e kohės sė vjeljes dhe tė shėndetit tė rrushit, kėshtu qė nė nuk kemi nevoj tė intervenojmė as me acide e as me ėmbėlzues por vetėm jemi duke prodhuar verė dhe pije tjera nė formė sa mė natyrale tė mundur. Fermentimi zhvillohet nė enė plastike me kontrollimin e vazhdueshėm tė temperaturės, shkallės sė alkoolit dhe sheqerit.

Pasi qė temperatura nė kėtė bodrum ėshtė relativisht stabile, atėherė shumė pak raste janė kur temperimin e tankut jemi tė obliguar qė tė bėjmė me ujė. Gjatė ndrydhjes rrushit i shtojmė enzime, tharme dhe ushqim tharmėsh

Ndrydhėsin, zakonisht e huazojmė nga ndonjė verari tjetėr, poashtu edhe presėn.

Pas kryerjes sė fermentimit alkoolik, kontrollohet nė laborator dhe vizualisht gjendja e verės, pastaj presohet dhe bartet nė ndonjė ene tjetėr ku imponohen kushtet pėr FML.

Fermentimi malo-laktik kryhet spontanisht dhe me matjen e nivelit tė acideve dhe gjendjes sė pH-sė definohen stadet e tijė. Para dhe pas qdo tejbartje kontrollohet kualiteti i verės nė laborator dhe sipas nevojės shtohet SO2

Edhe finalizimi i verės kryhet pas kontrollimeve tė repta organoleptike dhe laboratorike dhe pas stabilizimit tartarik dhe sulfurik.

 

Laboratori

Laboratori shtrihet nė njė sipėrfaqė prej 20m2, ėshtė i shtruar nga materjali i keramikės, posedon ujėsjellės me ujė tė ftohtė dhe tė ngrohtė, ka tavolinė pune dhe nė tė kryesisht punohen metodat titrimetrike dhe metodat fizike.

Nė kėtė laborator mund tė maten kėto parametra:

Alkooli nė verė dhe pije tė forta alkoolike
Sheqei nė lėng tė rrushit
Mbetja e pafermentuar e sheqerit
SO2 i lirė dhe i pėrgjithshėm
Acidet avulluese
Acidet totale
pH
Stabilizimi tartarik
Ktjellime etj

 
     
     
Rrrethrrotullimi ne hyrje te qytetit 50 metra pasi ta kaloni rrethrrotullimin per hyrje ne Rahovec, ne anen e djathte gjendemi ne!    
       
      Lidhuni me faqen tone ne Facebook
       
      Edhe ne jemi pjese e Faqeve te Verdha
 
           
Bodrumi Familjar Bahha Wine ne Rahovec Molla Studio - Molla Graphics